Tvoříme z Fimo hmoty – náušnice šnek

Šnek má velikost cca 1,5 cm. Na výrobu budeme potřebovat: polymerovou hmotu Fimo, bižuterní šroubovací očko, afroháček a také lak na přelakování. Moc hezky vypadá růžová ulita, ale barvu si zvolíte dle toho, jaká se vám líbí. Jako tip mohu doporučit Fimo effect, která je třeba se třpytkami nebo v nádherných pastelových barvách. Některý typ vypadá jako kámen nebo změní barvu po vypečení.

Pokud se vám při vytváření hned nedaří, nevzdávejte to. S každým dalším výrobkem to jde stále lépe a lépe. Chce to jen trénink. Na youtube naleznete i videa, kde se za pomocí sledování můžete přiučit. U náušnic je vždy „sranda“ odhadnout stejné množství hmoty. Když budete trénovat a mít to v oku, vše půjde skvěle.

Fimo je polymerová hmota. Existují různé varianty Fimo hmoty, a to: Fimo soft, Fimo effect, Fimo Professional a také Fimo Kids.

S Fimo hmotou můžete vytvářet: šperky, dekorační předměty, postavičky, sponky, korálky, přívěsky, můžete si s ní ozdobit oblíbený hrnek, příbory apod. Fantazii se tady meze nekladou.

Pokud budete tvořit s Fimo hmotou, nemusíte se ničeho bát. Dá se s ní opravdu dobře pracovat. Navíc po upečení hmota ztvrdne a také se dá následně i omýt. Tedy kdyby se Vám náhodou výrobek nějak znečistil.

Výrobek, který vytvoříte, se vypéká v troubě anebo je možné vařit ho ve vodě.

Vypečený výrobek je vhodné přelakovat. Krásně se pak leskne.

Zatím žádné komentáře
Vyhledávání