Tvoříme z Fimo hmoty – náušnice lístek s beruškou

Na výrobu těchto náušnic budeme potřebovat: Fimo hmotu, vykrajovačku lístek, bižuterní kroužek (kroužkový komponent) a afroháček.

U tohoto typu je výroba náušnic opravdu lehká. Prvně vám hlavně pomůže malá vykrajovačka ve tvaru lístku. Lístek má cca 2 cm. Jedná se o vykrajovátko s pístem. Do lístku nezapomeneme udělat dírku, aby šel připevnit kroužkový komponent.

Pak dle barev na obrázku uděláme berušku neboli slunéčko sedmitečné. Tečky, oči a puntíky nemusíme dělat z hmoty, ale můžete použít akrylové barvy. Ty ale až po vypečení.

Nezapomeneme vypéct a přelakovat.

 

Fimo je polymerová hmota. Existují různé varianty Fimo hmoty, a to: Fimo soft, Fimo effect, Fimo Professional a také Fimo Kids.

S Fimo hmotou můžete vytvářet: šperky, dekorační předměty, postavičky, sponky, korálky, přívěsky, můžete si s ní ozdobit oblíbený hrnek, příbory apod. Fantazii se tady meze nekladou.

Pokud budete tvořit s Fimo hmotou, nemusíte se ničeho bát. Dá se s ní opravdu dobře pracovat. Navíc po upečení hmota ztvrdne a také se dá následně i omýt. Tedy kdyby se Vám náhodou výrobek nějak znečistil.

Výrobek, který vytvoříte, se vypéká v troubě anebo je možné vařit ho ve vodě.

Vypečený výrobek je vhodné přelakovat. Krásně se pak leskne.

Zatím žádné komentáře
Vyhledávání