Látkové panenky – látkové pohádkové postavičky

Kreslené panenky na látce jsem objevila někde na Facebooku. Bohužel jsem si příspěvek neuložila. Nicméně ten nápad mě inspiroval a já dceři udělala do postele jak panenky, tak i pohádkové postavičky.

Když před spaním nečteme pohádku, používáme tyto látkové postavičky a pohádku hrajeme s nimi. Postavičky nám vyplní díru mezi postelí a zdí, takže chrání i před chladem.

Na výrobu jsem si vzala nějakou starší látku. Postavičky jsem namalovala na papír a následně pomocí kopíráku nanesla obrázek na látku. Pak přišly na řadu fixy na textil a vybarvování.

Když vše vyschlo, látku jsem nastříhala, naplnila výplní a na šicím stroji zašila. Hotové postavičky jsem dala vyprat a… vytáhla jsem je z pračky totálně zničené. Měla jsem opravdu „ohromnou radost“. Příště v žádném případě nebudu používat starou látku. Chtěla jsem ušetřit a zpracovat látku, aby neskončila v odpadu. Efekt to mělo takový, že to v odpadu skončilo, a navíc jsem byla opravdu naštvaná. Sama na sebe.  Místo toho jsem šla do galanterie pro zcela novou látku a celý proces zopakovala.

Nicméně panenky a postavičky na látce měly velký úspěch.

Zatím žádné komentáře
Vyhledávání