Fimo hmota – Fimo na kolíčku – milá dekorace

Proč si nevyrobit svůj vlastní výrobek… tedy dřevěný kolíček si koupíte, ale ozdobu si vytvoříte sami. Dřevěné kolíčky se používají k aranžování. Nebo ho takto ozdobený můžeme použít na připevnění fotografií. Kam svůj vytvořený kolíček umístíte, záleží jen na vás.

Kolíček má cca 2,5 cm, dovedete si tedy představit, jak je ozdoba z Fimo hmoty malá. Bylo to sice pracné, ale výsledek stojí za to.

Níže se můžete podívat na mé mini kolíčky. Motivy naleznete na stránce jako je Pinterest nebo Etsy… oči vám budou jenom svítit 😉

A co je to vlastně Fimo hmota, se dočtete níže nebo se můžete podívat na stránky výrobce.

Fimo je polymerová hmota. Existují různé varianty Fimo hmoty, a to: Fimo soft, Fimo effect, Fimo Professional a také Fimo Kids.

S Fimo hmotou můžete vytvářet: šperky, dekorační předměty, postavičky, sponky, korálky, přívěsky, můžete si s ní ozdobit oblíbený hrnek, příbory apod. Fantazii se tady meze nekladou.

Pokud budete tvořit s Fimo hmotou, nemusíte se ničeho bát. Dá se s ní opravdu dobře pracovat. Navíc po upečení hmota ztvrdne a také se dá následně i omýt. Tedy kdyby se Vám náhodou výrobek nějak znečistil.

Výrobek, který vytvoříte, se vypéká v troubě anebo je možné vařit ho ve vodě.

Vypečený výrobek je vhodné přelakovat. Krásně se pak leskne.

 

Zatím žádné komentáře
Vyhledávání