Akrylové barvy – malování na plátno „Retro versus přítomnost“

O mém prvním malování na plátno za pomoci akrylových barev, se můžete dočíst zde: Kočky

O dovolené jsme celá rodina navštívili mou tchýni. Na stole jsem objevila staré desky a v nich pár kreseb a návrhů, které patřily tchýni. Za dob studií navštěvovala keramickou průmyslovku.

Prohlížela jsem si kresby a byla jsem nadšená. Do oka mi padl jeden obrázek a tak jsem si ho vyfotila do telefonu. Hlavou mi běželo, že bych ho mohla zkusit namalovat na plátno.

Blížilo se vánoční období a já přemýšlela, co by tchýni udělalo radost. Vzpomněla jsem si na onen obrázek a v hlavě se mi zrodil nápad.

Co kdybych obrázek namalovala na plátno a trochu ho přeměnila do verze z retra do přítomnosti. A tak jsem vytáhla tužku a začala pomalu načrtávat. Přemýšlela jsem, jak udělat ona kolečka na kresbě. Kružítkem by to udělalo do plátna díru a tak jsem otevřela kuchyňská dvířka a do ruky vzala dezertní talíř a hrnky. Následně se otevřely akrylové barvy a už se tvořilo. Některé odstíny barev jsem účelově změnila a hlavně přidala další doplňky.

Po vyschnutí se obrázek zabalil a putoval řádně zabalen ke tchýni domů.

Součástí balíku byl i dopis, který měl zajímavý příběh. Něco ve stylu, jak mladá dívka za studií namalovala obrázek a o několik let později obrázek našla její snacha atd.

24. 12. jsme se s tchýní telefonicky spojily a… mělo to ten požadovaný efekt. Poznala svůj obrázek a plakala. Teď už visí u ní v obývacím pokoji na stěně a já jsem šťastná, že jí obraz udělal radost.

Zatím žádné komentáře
Vyhledávání